14 top kávových nápojů - díl 2. MILK COFFEE

11.02.2021

Energetické nápoje, které vás ráno probudí do nového pracovního dne. Výrazné espresso mísící se s krémovou strukturou napěněného mléka.

5 nejoblíbenějších káv s mlékem

Cappuccino
Cappuccino


CAPPUCCINO

Jedna z nejrozšířenějších možností, jak jde o kávu k práci. Podává se v šálcích menších než Caffe Latte, cca 150-200ml. Mléčná pěna je provázaná s nahřátým mlékem a espressem a po napití vytvoří příjemný, sametový pocit v ústech.

Flat White
Flat White


FLAT WHITE

Kávový nápoj původem z Austrálie, který dobil svět. Získal si okamžitě velkou oblibu, protože je výrazně silnější než cappuccino. Je ideální pro milovníky mléčných nápojů a silné kávy. Základem je espresso doppio, tedy dvojité espresso. Krásně propojené s nahřátým mlékem a mikropěnou. Ranní nakopávací káva u které zvládnete vyřídit spousty emailů.

Espresso Macchiatto
Espresso Macchiatto


MACCHIATTO

Je to šálek espressa, který je doplněný mléčnou pěnou. Takové malé "latte macchiatto". Může znít podobně, ale je silné a není do něj přidávané nahřáté mléko. Jen espresso z trochou pěny. V malém šálku.


CAFÉ LATTÉ

Kávový nápoj o objemu více než 250ml. Oblíbený jak u skalních kafařů, tak i u příležitostných kávomilců. Připravuje se do šálku s ouškem. A pozor, není to Latte macchiatto, které známe ve sklenici s kávovými vrstvami. Na pracovních kávovarech je to velmi populární volba. Nápoj je hodně mléčný s jemným náznakem kávy.

Latte Macchiatto
Latte Macchiatto


LATTE MACCHIATTO

Varianta nápoje caffè latte, kdo by to neznal. A ano, stále je velmi oblíbeným kávovým nápojem. Připravuje se do sklenice. Napěníte mléko do podoby mikropěny a nalijete do sklenice. Během půl minuty se mléčná pěna oddělí od mléka a utvoří na povrchu pevnější vrstvu. Espresso se nalévá až jako poslední a vytváří na povrchu nápoje typickou skvrnu od kávy. Opatrným nalitím kávy utvoříte tři vrstvy. Není to však nutnost.Perfecto je 100% arabica a je směsí z několika plantáží Latinské Ameriky. Káva s jemnou hořkostí bez náznaku kyselosti. V její vůni ucítíte vlašské ořechy a tmavý karamel

×

Pokud se tu objeví nový článek, dáme vám vědět na email

Chci být v obraze