Trendy tajemná RAF káva

15.02.2021

Tak jako mnoho věcí, které udělaly svět hezčím místem, vznikl i Raf jen z rozmaru jednoho nadšeného kafaře. Stalo se to v Rusku, a to v době, kdy ještě zdaleka nebyl běžně znám pojem espresso, kvalitní káva nebo speciální kávové nápoje.  

Rusko 1996

Rusko, stejně jako Čechy, nepatří mezi kávové velmoci. Ale svou kávovou historii, a příběhy s ní spojené, přeci jen má. Jeden z příběhů píše také současný trendy kávový nápoj Raf Coffee.

Bylo, nebylo...

Je sychravé dopoledne roku 1996. Raffael Timerbaev se prochází moskevskými ulicemi. Jeho brouzdání se téměř pokaždé stočí směrem ke Coffee Bean. Oblíbenému kafařskému místu, kterých je v této době v Rusku jako šafránu. Raff se ten den cítí výjimečně. I přes to, že se babí léto pomalu překlápí v chladný ruský podzim. Ale jednoduše má chuť na něco nového.

Po cestě do kavárny přemýšlí o jiné kávě než obvykle. Nemá chuť na espresso, které si vždy objednává a sladí ho spoustou cukru. Číšníkovi hlásí už od dveří "sladkou a s mlékem a jinou". S úsměvem od ucha k uchu čeká, co vykouzlí.

Smetana, Espresso, vanilkový cukr

Barista bere do ruky nerezovou konvičku do které připraví espresso. Postupně přisype vanilkový cukr, zalije smetanou a celou směs napění přes páru. Ani netuší, že se právě stal součástí kávového příběhu, který se jednou stane ruskou legendou.

Raffael je kávou nadšený. Sametovou konzistencí i karamelovou chutí. Všude o ní začíná vyprávět. Do kavárny přichází jeho kamarádi a objednávají si také. Chtějí TU samou kávu co měl RAF. Pak už to nejsou jen kamarádi. Lidé už jen řeknou, "Udělej mi Raf"!

Vzniká neoficiální kávový nápoj Ruska

Tím se začala psát historie jednoho z nejoblíbenějších ruských kávových drinků, který se do dnes pohybuje na hranici mezi kávou a zákuskem a těší se neskutečné oblibě. Základní recept Raf je odrazovým můstkem pro kreativitu baristy. Sirupy, koření, byliny.. jednoduše alchymie. Raf toleruje téměř všechno. A nejen to, dnes každý kávový nadšenec v Rusku očekává, že uvidí Raf Coffee ve všech nejlepších kavárnách. 


Z našeho kávového obchodu

Panama Boquete zrnková káva

Oblast Boquete dodává jedny z nejlepších panamských káv. Ovocitější, středně plné tělo s jedinečně kořeněným charakterem. V chuti najdete tóny karamelu a citrusových plodů.Detaily položky

Matcha čaj od English Tea Shop


English Tea Shop nabízí čistě přírodní čaje bez syntetických příchutí a barviv. English Tea Shop nese certifikáty bio, fairtrade položky

Pecareé Slaný karamel


Kombinace sladkých, slaných a hořkých chutí. Křupavou skořápku tvoří nejjemnější hořká čokoláda. Uvnitř je nádherně krémová ganache ze slaného karamelu.

S registrací získáte nejen slevy na nákup kávy a příslušenství až 40%

ale také info o novinkách a trendech

×

Pokud se tu objeví nový článek, dáme vám vědět na email

Chci být v obraze